PSSO PRIME-10CX Coaxial Speaker, 300W
Double tap or pinch to zoom
Hover to zoom
Bildergalerie öffnen
Detail images (7 overall)
The article is no longer in our assortment.
No. 11041174
PRO PA speaker, 10" woofer, 1" horn, 300 W RMS, 8 ohms
Rugged full-range PA top speaker, qualified for suspension and clubs
Housing made of 15 mm (11 layers) birch plywood
Premium custom-made drivers by European manufacturer CELTO Acoustique
25 cm neodymium bass/mids speaker (10") with diecast aluminum basket
25 mm neodymium driver (1"), 44 mm voice coil (1.7")